Teknoloji; Dünyayı gün geçtikçe çok ileriye taşımış, Eğitim, Sağlık ve Günlük yaşama oldukça büyük katkılar sağlamıştır. Elbette gelişen ve ilerleyen Teknolojinin doğru kullanımı oldukça önemlidir. Peki  doğru teknoloji kullanımı nasıl olmalıdır?

Hayatımızın her alanında teknoloji ana karakterlerdir. Fakat doğru kullanımın kontrolünü sağlanmalıdır. Bilgisayar, telefon tablet vb. teknolojik ürünlerde geçirilen sürelerin kontrolü yapılmadığı takdirde oluşan bağımlılık sağlığı riske atar. Yaşam faaliyetlerinin sürdürülmesini ciddi yönde etkiler. Doğru kullanım için; Kişilerin fiziksel ve psikolojik sağlığına dikkat ederek, bedenin duruşu ve cihazlarla yakınlık mesafesinin ayarlanması, dikkat edilmesi önemli noktalardır.

Teknolojinin zaman geçirme için değil amaçlı kullanımlar için tercih edilmesi, öğrenme, bilgi geliştirme ve ilerleme konularında destek alınması kontrolü sağlar. Bilinçli kullanım ve kullanım için geçirilen zamana süre kısıtlaması konulması yanlış kullanımın önüne geçmeyi hedefler. Aynı zamanda yaşamın her alanında olduğu gibi doğru kontrol kişileri en hızlı şekilde istenilen hedeflere ulaştırır.

 


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir