Yaz aylarında açık hava, deniz kum derken kilo dengesini koruyamayan kişiler kış aylarında alınan kiloları vermenin yollarını aramaktadır. Doğru ve düzenli diyetle elbette mümkündür.

Kış aylarında yaz aylarına kıyasla kilo vermek daha zordur. Yaz aylarında içilen su miktarı, ter ile kaybedilen yağ oranları, hareket alanlarının geniş olması gibi etkenler kilo kontrolünü sağlar. Fakat  kış aylarında daha az hareket alanları ve içilen su miktarı azalır. Bu etkenle kendinize hareket alanları oluşturmalısınız. Spor ve yürüyüşler bu alanların en kilit noktalarıdır. Doktorunuz onaylı diyet listeniz ve oluşturduğunuz kendi alanlarınız ile kış aylarında vücut kitle indeksinize göre fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.  Kış aylarında; Doğru diyetle,  doğru miktarda su tüketimi ve spor- yürüyüşle elbette kilolarınızın önüne geçebilirsiniz.

Uzun sürekli aç kalmak, düzensiz ve yetersiz beslenmek, hızlı kilo vermek adına izlenilen yanlış kilo verme yolları ve doktor onaysız diyet listeleri sadece sağlığınızı riske atmanızı sağlar. Kilo vermek; düzenli ve doğru yolda devam edildiği takdirde hiçte zor değildir. Sadece aynaya baktığınızda kendinizdeki tüm olumsuzluklara rağmen her şeyi kabullenmek sevmek size daha iyi gelecektir. Çünkü Siz her halinizle hep güzelsiniz…


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir