Hızlı bir şekilde kilo vermek isteyen kişiler bir yardım alarak zayıflayabilir. Özellikle boy, kilo, yaş, rahatsızlıklar istediğiniz kiloya ulaşmanızı engelleyebilir. Bildiğiniz gibi herkes vücudunun sağlıklı görünmesini isteyebilir. Hal böyle olunca da hızlı kilo verme yöntemleri araştırılmaktadır. Peki, hızlı kilo verme yöntemleri nelerdir?

Hızlı Kilo Verme Yolları

Hızlı kilo verme yolları arasında yer alan bazı yollar bulunmaktadır. Bu yollar arasında aralıklı oruç, su diyeti ve sıvı diyetler yer alır. Fakat bu diyetler bazı beslenme eksikliklerine neden olacağına için diyetisyen önerisiyle kilo vermeniz daha uygun olacaktır. Özellikle bazı internet üzerinde yayılan 1 haftada 10 kilo verdiren diyetler yer almaktadır. Bu yöntem çok fazla doğru olmamakla beraber diyetisyen tavsiyesiyle diyet vermeniz daha doğru olacaktır. Diyet vermek için aralıklı oruç en çok tercih edilen yöntemlerden olmaktadır.

Bu kilo verme yönteminin dışında su orucu ve sıvı diyet ile de hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Fakat önemli olan şey de istikrarlı davranmanızdır. Asıl dikkat etmeniz gereken şey ise istediğimiz kilo vermenin kas kütlesinden ve sudan değil de yağdan gitmesine dikkat etmeniz gerekiyor. 1 haftada kilo vermek için düzenli olarak yürüyüş yapmaya dikkat etmeliyiz. Yürüyüş kalp ritmini düzenler ve metabolizmanın çalışmasını hızlandıracaktır. Bu nedenle de kilo vermede önemlidir. Mesela uyanında içine 3 damla limon sıkılmış bir bardak su içmeliyiz.

Kilo vermek için metabolizmanızı hızlandırmanız önemlidir. Diyet yaparken de taze sebze ve meyve tüketmeye önem vermelisiniz. Taze sebze ve meyvenin kalorisi oldukça düşüktür. Sabahları da limonlu su içmek kilo vermenizi hızlandıracaktır.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir